Wespol
Liczba pozycji w notesie:
brak
  • Złączki i rury chromowane
  • Katalog produktów
  • Realizacje
  • Kontakt
Jesteś tutaj:
Strona główna
Poradnik
Jak ustawić meble (regały) w sklepie spożywczym?
  • Mapa strony
  • Regulamin serwisu
  • PL
  • EN

Jak ustawić meble (regały) w sklepie spożywczym?

16 lut 2012
Tagi:
projekt sklepu,
ustawienie regałów,
prowadzenie klienta,
wzorcowy sklep

Jak ustawić regały w sklepie spożywczym? Poniżej zaprezentowany został wzorcowy projekt 200 metrowego sklepu spożywczego. Rozstaw regałów sklepowych (najczęściej metalowych w tej branży), lad oraz bramek wejściowych podyktowany jest praktycznym podejściem do zagadnienia prowadzenia klienta.

Osoba kupująca, już od wejścia - poprzez system prowadzenia klienta (bramka), kierowana jest w pożądaną stronę. Tuż za strefą przejścia, ustawione powinny zostać kosze zakupowe, które sugerują kierunek ruchu. Celem tego układu jest "wymuszenie" na kliencie, aby ten odbył jak najdłuższą drogę od wejścia do kasy. Sprowokowany zatem zostaje, jak widać na załączonym schemacie, ruch klientów dookoła środkowego regału sklepowego.

Ponieważ pieczywo jest towarem powszechnie i codziennie kupowanym, będzie generowało spory ruch w rejonie gdzie zostanie wyeksponowane. Najlepszym miejscem na świeże bułeczki będzie zatem okolica jak najbardziej oddalona od wejścia. Dzięki temu zabiegowi wielu klientów, którzy mieli w planach zakup jedynie pieczywa, przejdzie obok półek z innym towarem, a to zwiększy szansę na poważniejszy zakup. Obok pieczywa zwykle ustawia się lodówki i lady stoiska mięsnego. Warto dodać, ze pieczywo powinno być eksponowane przy użyciu drewnianego regału piekarniczego. Dostosowywanie metalowych regałów sklepowych do pełnienia funkcji regałów piekarniczych jest coraz rzadziej stosowane.
 

Wzorcowe ustawienie regałów w sklepie. Meble sklepowe, Wespol Lublin. Jak ustawić meble w sklepie.
 

Suche produkty takie jak chipsy, ciastka, paluszki, mąka czy makaron stawia się zazwyczaj na środkowych regałach lub gondolach sklepowych. W tej przestrzeni ustawia się też chłodziarki z mrożonkami. Na środkowych regałach umieszcza się również chemię oraz kosmetyki.

Pod ścianą powinno znaleźć się miejsce na regały sklepowe z napojami i piwem. Mocniejsze alkohole (wódka, koniaki, whiskey, etc.) muszą zostać oddzielone od głównej sali i ustawione za ladą kasową. Sklepowe regały przyścienne znajdą też zastosowanie w przypadku warzyw i owoców, nabiału, puszek (konserwy) oraz pozostałych produktów.

Końcowym przystankiem kupującego jest lada kasowa. Nie może obok niej zabraknąć asortymentu drobnego typu gumy do żucia, batoniki. To miejsce sprawdzi się do eksponowania towaru "sezonowego" - stoisko na którym znajduje się asortyment charakterystyczny dla aktualnej pory roku czy wydarzeń.

Przy planowaniu powierzchni warto zastanowić się nad tym, jak sprawić aby klient przeszedł obok jak największej ilości towaru, a jednocześnie nie spowodować zamieszania i wrażenia bałaganu w sklepie. Regały nie powinny tworzyć labiryntu, a logiczną całość ustawioną w standardzie znanym klientom z innych sklepów.


wstecz (Poradnik)

Poradnik

Jak wyposażyć, umeblować czy otworzyć sklep?

W dziale tym prezentujemy artykuły, które pomogą Państwu zaprojektować i wyposażyć własny sklep.

Kanał RSS

Regały metalowe
Regały metalowe
Regały z płyty
Regały z płyty
Lady
Lady
Witryny i gabloty
Witryny i gabloty
Systemy odzieżowe
Systemy odzieżowe
Złączki do szkła i rur chromowanych
Złączki do szkła i rur chromowanych
Space wall
Space wall
Meble specjalistyczne
Meble specjalistyczne
System prowadzenia klienta
System prowadzenia klienta
Boksy kasowe
Boksy kasowe
Urządzenia chłodnicze
Urządzenia chłodnicze

All rights reserved © 2023 Wespol.pl

Wykonanie: Implico  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z naszą polityką.
Rozumiem, zamknij